Your personal travel web creator

Expedícia do najkrajších fjordov Nórska - Nærøyfjord a Aurlandsfjord

5 dňová expedícia na SUP paddle boarde

Po najkrajších nórskych fjordoch Nærøyfjord a Aurlandsfjord

Active

V prieskume, ktorý uskutočnil časopis National Geographic Traveler Magazine, boli západné fjordy Nórska vybrané ako top jedna nedotknuté miesto na cestovanie zo zoznamu 115 destinácií po celom svete!

Toto sú skutočne úžasné dobrodružstvá: Máte zvláštny pocit, keď stojíte na svojom SUP vedľa 1500 m vysokej hory s vedomím, že pod vašimi nohami je 800 m hlboký fjord.

Nærøyfjord, Geirangerfjord a všade naokolo, ako miesta výnimočnej krásy chránené UNESCO.  Nebuďte prekvapení, keď sa k vám pripojí „niser“, drzý tuleň alebo zdvihnete zrak a uvidíte, ako sa vám nad hlavou vznáša obrovský orol morský.

Najlepšie vybavenie, najskúsenejší sprievodcovia v najkrajších chránených územiach sveta na svete. Naši hostia často uvádzajú hlboké zážitky na našich expedíciách a naša povesť excelentnosti sa rýchlo šíri.

PRÍPRAVA

Členovia expedície si budú musieť zariadiť svoju vlastnú cestu do Gudvangenu a späť. Najlepšie priame letecké spojenie z Viedne do Bergen je s leteckou spoločnosťou WIZZ Air. Z Bergen do Gudvangen premávajú autobusy, cesta trvá približne 3 hodiny. Je dobré si autobus objednať dopredu.

Predpokladá sa, že každý člen expedície bude primerane zdatný a skúsený pre zdolávanie vzdialeností počas expedície, ako je uvedené nižšie, za premenlivých poveternostných podmienok a má vhodné vybavenie, ako je uvedené v dokumente „SUP Norway – Zoznam výstroja 2020“.

PROGRAM

DEŇ PRÍCHODU

Stretnutie v campingu Gudvangen

Budeme prítomní v našom základnom tábore v kempe Gudvangen a budeme prijímať hostí po celý deň. Toto je čas na odpočinok po ceste a zoznámenie sa so skupinou.

Dostanete vybavenie/potreby a večer sa uskutoční informačné stretnutie k expedícii, po ktorom nasleduje grilovanieBudete tiež vyzvaný podpísať náš štandardný formulár účasti. 

Prenocovanie bude zabezpečené vo vašom stane na expedíciu alebo v našom spoločnom ’Lavvu’ podľa potreby. Náklady na grilovanie a kempovanie na túto noc sú zahrnuté v poplatku za expedíciu a budú k dispozícii sprchy a elektrina. 

Ak dávate prednosť základnému hytte (chate), môžete si ho rezervovať tu (nie je zahrnutý v cene).

1. DEŇ: (9 KM)

Gudvangen – Odnes

Pred odchodom bude možné kúpiť si občerstvenie, vybavenie atď. v miestnom obchode. Pred začatím celodennej cesty bude poskytnuté školenie o technike pokročilého pádlovania.

Prvý deň zahŕňa 9 km pádlovanie od Gudvangenu v najjužnejšej časti Nærøyfjordu. Budeme pádlovať uvoľneným tempom a prvýkrát pocítime úžasný pocit pádlovania na jednom z najkrajších nórskych fjordov, z oboch strán obklopení neskutočne vysokými horami, ktoré sú lemované množstvom vodopádov. Naším cieľom je skutočne magické miesto „Odnes“. Po rozložení stanov na mäkkom trávnatom poli za plážou máme možnosť vidieť veľký vodopád „Odnesfoss“ hneď za nami (možno dokonca uvidíte po prvýkrát 360° dúhu). 

Večerom pri ohni zakončíme deň pred tým, ako nás v stanoch uspí vzdialené dunenie vodopádov. (Tradičné nórske kompostovacie WC v tomto kempe).

2. DEŇ: (15 KM)

Odnes – Dyrdal – Aurlandsfjord

Po raňajkách, prípadne po umytí sa vo vodopáde a naplnení fliaš tou najsladšou vodou, akú ste kedy ochutnali, zložíme tábor a budeme pádlovať do druhej a pravdepodobne najkrajšej polovice Nærøyfjordu.

Je dobrým zvykom mať fotoaparát vždy pripravený, často sa budeme zastavovať kvôli fotografiám/videám a je tam veľa čo vidieť. Na tradičný nórsky obed sa môžeme zastaviť v Dyrdale – malej dedine prístupnej iba loďou. Od tejto chvíle budeme stretávať delfínov („nise“) a po 15 km pádlovaní budeme kempovať na divoko v blízkosti miesta, kde sa 3 fjordy stretávajú priamo na pobreží fjordu a možno budeme priamo pred našimi stanmi pozorovať aj delfíny.

Môžeme tu skúsiť aj šťastie pri rybolove a uvidíme, či niečo chytíme na večeru. (Kempovanie na divoko – kráčanie do lesa s lopatou – všetko skončí v zemi)

3. DEŇ: (9 KM)

Aurlandsfjord – Undredal

Smerujeme na juh, prejdeme vstup do Nærøyfjordu a ďalej do Aurlandsfjordu. Na útesoch sa týčia celkom neprístupné farmy, kozy sa pasú na strmých brehoch fjordu a predvádzajú svoje zručnosti lezenia po skalách. Ak budeme mať šťastie, pádlovaním sa dostaneme k nejakým „nise“. Deň ukončíme v malej, ale krásnej dedine Undredal. Undredal je známa chovom kôz, (pamätáte na kozy?) vrátane produkcie mäsa, klobás a syrov. To všetko môžete ochutnať na večeri (zahrnutá v cene) v reštaurácii na strane fjordu.

(Zriadený kemping so sprchami, toaletami a elektrinou. Dedinský obchod)

4. DEŇ: (16 KM)

Undredal- pláž Dyrdal – Odnes

Budeme pádlovať naspäť na sever, po Aurlandsfjord a znovu pôjdeme do Nærøyfjordu, aby sme pádlovali na krásnu a vzácnu piesočnatú pláž kvôli ďalšej nórskej tradícii – „pølsera” grilovaného na ohni.

Potom môžeme pádlovať do kempu podľa nášho výberu, kde strávime poslednú noc, väčšinou sa skupiny rozhodnú opäť zostať v Odnese.

(Tradičné nórske kompostovacie WC na pláži a v kempe)

5. DEŇ: (9 KM)

Odnes – Gudvangen

Budeme pádlovať späť do nášho východiskového bodu v Gudvangene. Aj keď zakryjeme svoje stopy, pádlovanie v opačnom smere je rovnako vzrušujúce a za každým rohom nájdeme nové prekvapenia a výhľady.

Vrátime sa späť do Gudvangenu včas, aby sme sa vybalili a odviezli do Bergenu.

(Členovia expedície si už mali zabezpečiť dopravu z Gudvangenu. Ak potrebujete ubytovanie na túto noc, musíte si ho zabezpečiť sami v hoteli alebo kempe v Gudvangene. Môžete použiť svoj stan na expedíciu, ale kemping nie je zahrnutý v cene. Stojí cca 160,- NOK)

Všeobecné

Ak si nie ste niečím istý, prosím, pošlite nám e-mail. Vždy nás poteší, keď sa nás na niečo pýtate, žiadne otázky nie sú hlúpe. Je možné si od nás požičať ďalšie osobné vybavenie, ale máme obmedzené zásoby. Nepotrebnú batožinu a osobný výstroj môžete nechať vo vozidle expedície Sup Norway v Gudvangene na vlastné riziko, alebo v zabezpečenej miestnosti v kempe Gudvangen.

Stravovanie

JEDLO ZAHRNUTÉ V CENE: Moderné rehydratované jedlá, ktoré používame, sú najvyššej kvality, nórske a u našich hostí sa veľmi osvedčili. Ak majú niektorí členovia expedície osobitné stravovacie požiadavky, informujte nás, prosím, pri vyplňovaní formulára o podrobnostiach hosťa a čo najskôr ho odovzdajte. Obedy sú niekedy aj čerstvo pripravované, tradičné nórske fare, kde objavíte také pochúťky ako pølser, kaviár a čokoládu od šťastných kráv 🙂

CENA NEZAHŔŇA: Alkohol, občerstvenie, energetické tyčinky, orechy/sušené ovocie atď.

Záloha a storno

ZÁLOHA: 20% z ceny zájazdu je potrebné zaplatiť pri rezervácii, aby ste si zabezpečili svoje miesto na výprave, pričom zostatok treba vyplatiť najmenej 60 dní pred nástupom na expedíciu.

STORNO POPLATKY:

  • Do 2 týždňov po objednávke – vrátenie celej sumy
  • Do 60 dní pred nástupom – storno poplatok 20 % z ceny (strata zálohy)
  • Od 59 do 30 dňa pred nástupom – storno poplatok 50 % z ceny
  • Menej ako 30 dní pred nástupom – storno poplatok 100 % z ceny

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

Počasie

Expedícia na veslovacej doske na státie kvôli svojmu charakteru veľmi závisí od počasia. Oblasti, v ktorých veslujeme, sú pomerne chránené a počasie v tomto ročnom období je pomerne stabilné. Ak sa počasie zhorší na úroveň mimo komfortnej zóny skupiny, vyššie uvedená trasa sa môže zmeniť. Vynaložíme všetko úsilie, aby sme pokračovali vo veslovaní a v prípade potreby sa budeme môcť presúvať loďou, ak zohľadníme faktory ako sú bezpečnosť, čas a želania skupiny.

Záujem skupiny

Pri 20 hodinách svetla denne, ktoré máme v tomto ročnom období, a vzdialenostiach, ktoré sme naplánovali, by tempo malo byť celkom voľné a bude dostatok času na pauzy a zastávky na fotografovanie, skúmanie zaujímavých miest alebo na zastavenie sa na chvíľu na krásnych miestach.

Vybavenie

Každý člen expedície dostane suchý vak s objemom 65 l pre svoje osobné vybavenie a mal by mať tiež vlastný malý vodotesný batoh/tašku podľa zoznamu vecí. Dostanete rehydratované potraviny a stan. Celková hmotnosť batožiny, s ktorou budete pádlovať by mala byť od 10 do 20 kg. Je to štandardné zaťaženie pre expedíciu SUP.

Bezpečnosť

Členovia expedície budú nosiť remienok (leash) a osobné nadnášacie prostriedky PFD vždy, keď budú na vode.
Budeme vždy pádlovať ako skupina a jednotlivci by mali byť vždy v okruhu 200 metrov od sprievodcu a maximálne 500 metrov od pobrežia.

Voda

Voda z roztopených snehových plošín 1500 metrov nad nami tečie cez mnoho vodopádov do fjordov cez žulové skaly. Je to najsladšia voda, akú kedy ochutnáte, náš hlavný zdroj vody. Ak chcete mať 100% istotu, je lepšie mať fľašu s vodou so zabudovaným filtrom.

Prostredie a správanie

Nezanecháme žiadne stopy našej expedície, iba vlny z našich boardov. Pádlovanie v stoji v týchto fjordoch je úžasným zážitkom a vďaka tráveniu týchto dní s priateľmi budú ešte príjemnejšie. Po bezpečnosti je najvyššou prioritou morálka skupiny. Zohľadňovanie potrieb ďalších členov skupiny a zábavný, pozitívny, aktívny prístup je nevyhnutným predpokladom úspešnej expedície.
Prosím, prineste si ho :

Súhrn

Váš hlavný sprievodca – Titus – je veľmi skúsený vodca expedície SUP a veslár na dlhé vzdialenosti, ako aj bývalý člen Kráľovského námorníctva a expert na prežitie v arktických podmienkach. Pripravoval tieto expedície, pretože sa s nadšením podelí s tým, čo miluje, aké miesto je na to vhodnejšie ako tá najkrajšia SUP destinácia na svete.

Andrej Maťko - Sprievodca a inštruktor

Andrej sa celý život sa venuje štúdiu telesnej a mentálnej vitality. Propagátor vitariánstva, teda živej, tepelne neupravenej rastlinnej stravy. Inštruktor metódy Wima Hofa. Cestovateľ, sprievodca a dobrodruh. Vydavateľ kníh zdravého životného štýlu a duchovných kníh a audio CD.

Na expedícií sa môžete oboznámiť a ja vyskúšať si techniky dýchania, otužovania, aj mentálneho fokusu = naučiť sa sebadisciplínu a prekonávanie prekážok.

Aby ste sa vrátili domov SILNÍ & ZDRAVÍ & RADOSTNÍ!

Termíny a ceny

Termín Služby Miesto konania Cena za 1 osobu
14. – 19. mája 2023 prenájom SUP paddle boardu, plná penzia, stan a vodotesný vak Gudvangen, Nórsko 1397 €

Objednávka

xNeviete nájsť čo hľadáte?
Vypracujeme Vám ponuku.
Súbory cookie
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predpokladáme, že chcete z našej webovej stránky dostávať všetky súbory cookie. Viac informácií
Ak nesúhlasíte, kliknite sem:

Nastavenie súborov cookie
Nutné súbory cookies
Nutné súbory cookie sú potrebné na poskytovanie základných funkcií na našej webovej stránke. Nutné súbory cookie sa nevyužívajú na ukladanie osobných údajov. Webová stránka nemôže správne fungovať bez týchto typov cookie.
Analytické súbory cookie získavajú informácie o vašom používaní webovej stránky. Ako nástroj na analýzu webu používame službu Google Analytics. Tento nástroj nám pomáha optimalizovať naše stránky a tým vám poskytnúť lepší užívateľský komfort.
Marketingové súbory cookie používame k prispôsobeniu informácií o našich produktoch a službách podľa vašich záujmov. Vďaka nim vám dokážeme zobrazovať relevantnú a zaujímavú reklamu.