Your personal travel web creator

Menej poznané Thajsko

MENEJ POZNANÉ THAJSKO

Spoznajte za 10 dní miesta na ktorých ste ešte neboli

Krajina: Thajsko

Trvanie: 12 dní / 10 nocí

Destinácie: Kao Sok národný park, Cheaw Lan jazero, Krabi - Railay Beach, Historic park Ayuthhaya, Bangkok

Kategória: Neprebádaná Ázia + aktívna dovolenka + oddych na pláži

Ubytovanie: 

 • 2 noci Khao Sok 2*
 • 1 noc Cheow Lan 2*
 • 3 noci Krabi 4*
 • 2 noci Ayuthaya 4 *
 • 2 noci Bangkok 4*

Medzi Slovákmi je Thajsko populárne a mnohí už boli na ostrovoch Koh Samui a na Phuktete. Krajina však ponúka aj ďalšie krásne miesta. A tieto menej frekventované a menej známe si pozrieme vo veľmi aktívne zostavenom 10 dňovom programe.

Je romantický aj dobrodružný, náročný aj oddychový a vyžaduje si istú fyzickú kondíciu. Ubytovanie je niekedy jednoduché a rustikálne, niekedy luxusné. Zažijete správne nadávkované kontrasty a krátke presuny medzi jednotlivými miestami.

Presuny lietadlom, mikrobusom, loďkou a peši. Niekedy aj vystupovanie na pláži vo vode.

Cena: 

 • 6.9. - 17.9.2023         3 390,00 €
 • 15.11. - 26.11.2023 3 490,00 €

HIGHLIGHTY

THAJSKÉ ZÁKUTIA

Vydajte sa s nami spoznať niektoré z nich

Zostavili sme pre vás program v ktorom sme skombinovali 3 čarovné miesta: jazero Cheaw Lan v národnom parku Khao Sok, Railay Beach na Krabi a bývalú metropolu Thajska Ayutthayu.

Na záver nebude chýbať ešte pobyt v metropole Thajska a bráne juhovýchodnej Ázie - Bangkoku

Na dobrodružnej ceste, kde nebudú chýbať presuny domácimi "long tail" loďkami, výstup na vyhliadkový bod a stredne ťažké lezenie po skalách a v jaskyniach, kúpanie v prírodných riekach a lagúnach, vás bude sprevádzať cestovateľ a dobrodruh Andrej Maťko, riaditeľ CK Settour a GM leteckej spoločnosti EVA Air pre Slovensko.  

NÁRODNÝ PARK KHAO SOK

Neznáma prírodná krása

Pomerne neznámou prírodnou krásou je národný park Khao Sok, nachádzajúci sa severne od Phuketu. Pohľad na Khao Sok s jeho vápencovými horami a divokou džungľou, obklopujúcou najkrajšie obrovské a priezračné sladkovodné jazero Thajska Cheow Lan sa ani nedá opísať slovami.  Ak hľadáte  dobrodružnejšie zážitky a neprekáža vám netradičné bývanie v džungli alebo v hausboote na vode, bude toto miesto pre vás ideálne. Zažijete tu zvuky prebúdzajúceho sa lesa, vrešťanie opíc, aj štebot vtákov. Uvidíte tu krásne východy aj západy slnka, odrážajúce sa na vodnej hladine a budete pozorovať divokú prírodu.

Vydáte sa na turistiku do džungle, na safari plavby loďkami, môžete si požičať kanoe, prípadne si len zaplávať v teplých vodách jazera. Najznámejším miestom na jazere, sú skaly Traja Bratia, ktoré sú známym foto pointom. Na rannej safari plavbe, uvidíte, (ak budete mať šťastie) opice, veľké zoborožce, medvede, aj divé slony.

VIDEO

Menej poznané Thajsko s Rolandom a Andrejom


1. DEŇ

Prílet do Thajska - Presun do Khao Sok NP

Po nočnom lete z Viedne pristanete ráno v Bangkoku, odkiaľ letíte ďalej na Phuket, odtiaľ mikrobusom do národného parku Khao Sok, kde sa ubytujete v kempe Our Jungle Camp, ležiacom v džugli pri rieke, oproti vápencovým skalám.

Ubytovanie v chatkách, alebo domčekoch v stromoch je jednoduché, rustikálne a romantické. Poloha čarovná.

Príjemná reštaurácia, priestory na oddych, kúpanie a rozjímanie.  Po večeri oddych a spánok uprostred zvukov džungle.

2. DEŇ

Prechádzka v chránenom národnom parku Khao Sok

Po raňajkách sa vyberieme do národného parku Khao Sok, kde budeme pozorovať prírodu, rastliny a zvieratá.

Národný park Khao Sok pokrýva najstarší vždyzelený dažďový prales na svete, obrovské vápencové hory vystreľujúce priamo do vzduchu, hlboké údolia, úchvatné jazerá, vzrušujúce jaskyne, divoké zvieratá a mnoho ďalšieho.

Okúpete sa v krásnej čistej rieke.  Obed si dáte v miestnej reštaurácii. Po obede bude voľno na užívanie si prostredia kempu Our Jungle Camp, kde si dáte večeru a kde ste ubytovaní aj druhú noc.

3. DEŇ

Loďou za krásami Cheow Lan Lake

Po raňajkách sa odveziete do malého prístavu, kde nasadnete na typickú "long tail" čln, z ktorého uvidíte nádhernú prírodu v okolí jazera, vysoké hory a sýtozelený prales. Ubytujete sa v Praiwan Raft House situovanom na jazere, v jednoduchých bungalovov, s posteľou a kúpeľnou. Po obede sa vyberiete na prechádzku cez džungľu, ďalej plťami do "Koralovej jaskyne" s jej jedinečnými útvarmi podobnými koralom.

Po návrate do Raft House máte voľný čas, na spoznávanie blízkeho okolia na kajakoch, plávaním v čistej vode, alebo len tak rozjímaním na terase reštaurácie. 

V príjemnej reštaurácii si dáte večeru z tradičných jedál  - z rýb, ryže, kuracieho mäsa a taktiež thajské polievky a dezerty.

4. DEŇ

Ranné safari po vode a presun na Railay Beach Krabi

Skoro ráno, keď bude ešte nad džungľou opar a začne vychádzať slnko, nasadnete do loďky a plavíte sa popri brehoch jazera. Všade na okolo počujete spev vtáctva, vidíte opice hodujúce na ovocí na stromoch, možno medveďa a ak budete mať šťastie, tak môžete uvidieť na brehu medzi stromami kŕmiacu sa menšiu skupinu divých slonov. Po návrate zo safari si dáte raňajky za východu slnka.

Zbalíte si veci a člnom sa presuniete do prístavu. kde prestúpite do mikrobusu, ktorý vás odvezie za cca 2 hodiny do hlavného prístavu Krabi - Ao Nang, odkiaľ sa znovu loďkou dopravíte na pláž Railay Beach. Ubytujete sa a máte voľný čas pri západe slnka na najkrajšej pláži Thajska.

Večera v miestnej reštaurácií a kto má chuť na zábavu, môže tak ešte urobiť na zábavnej cestičke spájajúcu východnú a západnú pláž Krabi. 

5. DEŇ

Vyhliadkové miesto (view point) a skrytá lagúna

Ráno po raňajkách sa vyberiete na jedno z najkúzelnejších miest Railay. Po asi polhodinovom turistickom výstupe sa ocitnete na vyhliadkovom mieste, odkiaľ je vidieť obe hlavné pláže Railay Beach aj okolité vápencové hory. Na túto časť stačí priemerná kondícia a väčšina cesty je turistická.

Lepšiu kondíciu aj skúsenosti s lezením po skalách si vyžaduje druhá, dlhšia časť cesty. Po stredne ťažkom horolezeckom výstupe, striedanom s rovnejšími úsekmi a zostupe sa ocitnete v krásnej lagúne, kde si oddýchnete, okúpete sa a navštívite malú jaskyňu. 

Po príchode späť si dáte obed a máte voľný čas. Môžete si požičať kanoe a pozrieť skaly a vodné jaskyne smerom k strednej a východnej pláži. Večera a voľný čas na nočný program. 


6. DEŇ

Jaskyňa Bat Cave a jaskynná pláž Phra nang  

Po raňajkách sa vyberiete na druhú stranu polostrova. Navštívite za jaskyňou skrytú pláž Phra nang, kde si môžete zaplávať a užiť krásy miesta.

Kto si bude chcieť spraviť známu fotku "visím na skale nad Railay Beach", tak prejde s inštruktorom celú  "netopieriu jaskyňu" Bat Cave a na jej konci sa zlaní do lesa a prejde späť na pláž.  Menej zdatní si spravia scénické fotografie z obrovskej vchodovej haly jaskyne, cez otvory smerujúce na pláž a vápencové útvary a vráti sa to istou cestou po pláži do hotela.  

Po obede oddych a voľný program . Večera v najkrajšej reštaurácií Tew Lay Bar, s nádherným západom slnka na úplnom konci východnej pláže Railay. 

7. DEŇ

Presun do Ayutthaya

Po raňajkách sa presuniete loďou a autobusom na letisko Krabi. Odlet na letisko Bangkok.

Odtiaľ mikrobusom transfer do bývalého kráľovského mesta Ayutthaya.

Večer prechádzka po meste, kde navštívite aj známy večerný trh s najrôznejšími  thajskými gurmánskymi špecialitami, ktoré si okoštujete na večeru.

Ubytovanie v architektonickom skvoste Sala Ayutthaya na brehu rieky, s výhľadom na historický park Ayutthaya.


8. DEŇ

Historický park bývalého hlavného mesta Ayutthaya

Bývalé hlavné mesto siamského kráľovstva, zapísaného do zoznamu UNESCO bolo označované, ako najkrajšie mesto Ázie. Na ploche takmer 300-hektárového parku budete obdivovať ruiny gigantických chrámov, kráľovského paláca, obrovského ležiaceho Budhu a pagody, pripomínajúce obrovské zvony, ktoré vám dajú predstavu o niekdajšej veľkosti a sláve, ako aj architektonickej nádhere mesta. Ayutthaya bola založená v roku 1350 a postupne sa stala jedným z najväčších a najkozmopolitnejších miest na svete. 

V čase najväčšieho rozkvetu na prelome 17. a 18. storočia žilo v meste zhruba jeden milión obyvateľov. V roku 1767 bola Ayutthaya napadnutá armádou susednej Barmy, ktorá mesto vydrancovala a vypálila do tla.

Večera a pre tých ktorí sa ešte chcú baviť, nočná Ayutthaya.

9. DEŇ

Kráľovské mesto Bangkok

Po raňajkách presun z Ayutthaya do Bangkoku. Ubytovanie sa v hoteli v oblasti Rambutri – Khao San, ktorá leží neďaleko kráľovského paláca, ležiaceho Buddhu a rieky Chao Praya River.

Po obede formou na ulici čerstvo pripraveného Pad Thai, sa vyberiete na prehliadku areálu kráľovského paláca Grand Palace, pozostávajúceho z vyše stovky budov. Od roku 1782 do roku 1925 oficiálnou rezidenciou kráľov Siamu.  Hneď vedľa paláca si pozriete chrám ležiaceho Budhu Wat Po. Po prehliadke si dáte drink pri západe slnka v reštaurácii ležiacej na brehu rieky Chao Praya s výhľadom na oproti ležiaceho chrámu Arun. 

Večeru si dáte v rozmanitej reštauračnej uličke Rambutri. Večer bude voľná zábava v rušnej a hlučnej ulici Khao San Road.


10. DEŇ

Plavba cez obývané kanály Chao Praya River

Po raňajkách sa presuniete do prístavu Ratchaworadit, odkiaľ sa vyberiete na plavbu v "long tail" člne po rieke Chao Praya, do obývaných ramien a kanálov s nádherným koloritom stavieb, od jednoduchých chatrčí na koloch, cez luxusné vily, po nádherné chrámy pri vode.

Po obede voľný program na nákupy a relax.

Večer o 22:00 presun na letisko a po polnoci let späť do Viedne.V CENE ZAHRNUTÉ

Letenky v ekonomickej triede:

 • Letenka Viedeň - Bangkok - Viedeň
 • Letenka  Bangkok - Phuket
 • Letenka Krabi - Bangkok

Všetky presuny:

 • Presuny mikrobusom 
 • Presuny loďou (long tail boat)
Strava:

 • Raňajky v hoteli
 • Obed  a večera (niekedy streetfood)

Program:

 • Vstupenky programu
 • Miestny sprievodcovia, kde sú v programe spomenutí
 • Výlety spomenuté v v programe 

V CENE NIE JE ZAHRNUTÉ • Nápoje
 • Iná strava ako v programe
 • Večerný program a zábava
 • Vlastné fakultatívne programy

UBYTOVANIE

Termíny a ceny

Termín Služby Miesto konania Cena za 1 osobu
6.9. - 17.9.2023 letenky, presuny, ubytovanie, strava Thajsko 3390 CZK
15.11. - 26.11.2023 letenky, presuny, ubytovanie, strava Thajsko 3490 CZK
12.9. - 15.10.2023 letenky, ubytovanie vstup Disneyland Disneyland Paríž 800 CZK

Objednávka

xNeviete nájsť čo hľadáte?
Vypracujeme Vám ponuku.
Súbory cookie
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predpokladáme, že chcete z našej webovej stránky dostávať všetky súbory cookie. Viac informácií
Ak nesúhlasíte, kliknite sem:

Nastavenie súborov cookie
Nutné súbory cookies
Nutné súbory cookie sú potrebné na poskytovanie základných funkcií na našej webovej stránke. Nutné súbory cookie sa nevyužívajú na ukladanie osobných údajov. Webová stránka nemôže správne fungovať bez týchto typov cookie.
Analytické súbory cookie získavajú informácie o vašom používaní webovej stránky. Ako nástroj na analýzu webu používame službu Google Analytics. Tento nástroj nám pomáha optimalizovať naše stránky a tým vám poskytnúť lepší užívateľský komfort.
Marketingové súbory cookie používame k prispôsobeniu informácií o našich produktoch a službách podľa vašich záujmov. Vďaka nim vám dokážeme zobrazovať relevantnú a zaujímavú reklamu.